PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744868}

Marcella

7,1 8 685
ocen
7,1 10 1 8685
Marcella
powrót do forum serialu Marcella

Wyjaśni mi ktoś, co Brytyjczycy mają z tymi polskimi imionami i/lub nazwiskami? Jedna z postaci - polski emigrant, nosi w serialu imię Bendek, jakiś czas temu brytyjski Wallander uraczył nas Marinką Nowak i Snezną Botez. A podobno tylu Polaków jest na Wyspach.

ITLona

Widocznie nie siedzą w przemyśle serialowym, a Imię faktycznie dziwne, nigdy nie słyszałam, żeby ktoś tak zdrabniał Benedykta.

ITLona

Czy jak w polskim serialu występuje jakaś postać- Ukrainiec, czy inny Koreańczyk, to ktoś się przejmuje czy nosi poprawne imię w ich języku? To jest egzotyka i ma brzmieć egzotycznie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eltoro10000

Ja się przejmuję ;-) Tak samo zresztą drażni mnie, jak np. Amerykanin udaje Skandynawa i mówi z tamtejszym akcentem (nie rozumiem w ogóle sensu takiego zabiegu - po co wrzucać do filmu Amerykanina, który udaje Szweda i mówi w Szwecji po angielsku do ekspedientki? - ale to na marginesie).
Jak dla mnie dbałość o takie szczegóły wpływa na to, czy poważnie traktujesz dane dzieło, czy nie. No chyba że ma być to komedia, to proszę bardzo, można stosować dowolność ;-)

Marta_Eljot

Nie zwróciłem uwagi na skandynawski akcent, zwróciłem natomiast na akcent rosyjski. Czy raczej pseudo rosyjski. I to zarówno w filmach amerykańskich jak i polskich. A nawet w grach komputerowych. W takim "Madagaskarze" (3. części bodajże) wszystkie zwierzęta mówią normalnie, a te z Rosji (zdaje się, że to były małpy) bełkocą niby to z rosyjskim akcentem. Oni naprawdę myślą, że to jest zabawne? Dla mnie żenujące.

ITLona

Nowak jest nazwiskiem czeskim z pochodzenia. Imię Marinka pasuje więc świetnie.

acqh

Do Polki?

ITLona

ITLona
do nazwiska Nowak

acqh

No nie bardzo skoro nazwisko nosi Polka, a nie Czeszka.

ocenił(a) serial na 6
acqh

Nowak nie jest nazwiskiem wyłącznie czeskim. Poczytaj sobie o etymologii tego nazwiska. Wywodzi się od słowiańskiego słowa "nowy". W różnych językach słowiańskich akurat to słowo brzmi podobnie.
To najpopularniejsze nazwisko w Polsce i raczej posiadacze takiego nazwiska to nie są ludzie czeskiego pochodzenia.

per333

Tak czy owak zawsze Nowak :)

per333

Nie Kowalski przypadkiem?

ITLona

Widocznie scenarzystom trudno jest wejść do jakiejkolwiek internetowej bazy imion i nazwisk używanych w danym kraju i potem mają takie głupoty w swoich filmach, serialach.

ocenił(a) serial na 6
CzerwonyKaktus

Źle to świadczy o profesjonalizmie tychże scenarzystów.

CzerwonyKaktus

W serialu "New blood" dla odmiany jest Polak - Stefan, w ogóle dużo Polaków się przewija, nawet jest polski bar o nazwie "Gołąbki" ;-) Wszystko jest spoko, dopóki ci tzw. Polacy nie zaczynają po polsku w tymże serialu mówić.

ocenił(a) serial na 7
Marta_Eljot

Ej,ale Stefan mówi całkiem dobrze po polsku:) w szczególności dobrze mu wyszło "ja nic nie wiem, tylko przechodziłem" :)

mannaga

No tak. Podobne odczucie miałam w którejś serii "Elementary", gdzie pojawili się polscy właściciele pralni, mówiący do Lucy Liu po polsku ;-)

ocenił(a) serial na 7
ITLona

Snezna Botez brzmi super, żałuję, że nie dostałam tak na chrzcie.

ocenił(a) serial na 6
ITLona

Bendek to może ze Śląska?

ocenił(a) serial na 8
ITLona

Dobrze, że nie Brajanek.

mocchavanilla

Typowo polskie, obok Dżejsonka, Dżesiczki i Nikoli :)

ocenił(a) serial na 9
ITLona

I do tego koniecznie typ musi być obleśny i prymitywny, wrrr

ocenił(a) serial na 8
ITLona

Może miał być Benek od Beniamina a anglikom po przesłyszeniu wyszedł Bendek. A tak na poważnie to tego Polaka gra aktor z Rumunii, żeby było jeszcze realniej.

ITLona

a tak zapytam, bo nie zwróciłam uwagi, żeby w serialu powiedziano, że ten koleś jest Polakiem, jedyne co to jadł polską kiełbasę... Wnioskujesz po tym, że był z Polski? Bo dla mnie to wcale nie jest oczywiste.

ITLona

Może to Węgier?

arek_ch

Anglicy to ignoranci i imbecyle zadufani w sobie. Tyle w temacie.

ITLona

W serialu nie jest dosłownie powiedziane, że ten gość jest emigrantem z Polski. To, że je polską kiełbasę nie robi z niego Polaka :)

ocenił(a) serial na 8
hawk1972

No właśnie tak - skąd w ogóle pomysł, że to Polak? Wiem, kiełbasa może to sugerować, ale nie wierzę, że polską kiełbasę jadają wyłącznie Polacy ;-)

ocenił(a) serial na 4
Kot_Wasyl

Oczywiście, że tak. A rybę po grecku wyłącznie Grecy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones