PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=320377}

Wschodnie obietnice

Eastern Promises
7,1 33 777
ocen
7,1 10 1 33777
7,0 29
ocen krytyków
Wschodnie obietnice
powrót do forum filmu Wschodnie obietnice

które odebrało radość z całkiem nieźle poprowadzonej historii. Dlatego tylko 6/10.

ocenił(a) film na 8
manuka

Potwierdzam, niestety zakończenie zepsuło film. Mimo to warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
manuka

Akurat zakończenie było dobre. Nie wiem dlaczego większość z was nastawia się na schemat i łopatologię.

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Jak dla mnie zakończenie też było ok, najsłabiej w całym filmie wypadła Naomi Watts, ale nie będę obniżał oceny dla całego filmu poprzez nie tyle może złą grę, co raczej nie dopasowanie roli jednej aktorki.

ocenił(a) film na 4
manuka

Film jest strasznie słaby, ta historia jest przewidywalna tak bardzo jak to , że Polska znowu nie wygra meczu z Niemcami haha BANAŁ

ocenił(a) film na 7
MATBAN

Wygraliśmy 2:0 więc nie wszystko jest przewidywalne :D

ocenił(a) film na 6
manuka

SPOILER SPOILER SPOILER!!!

samo zakończenie mi się podobało (dziewczyna wyjeżdża z dzieckiem, Viggo pali papierosa w barze), ale myślę, że byłby to jeden z najlepszych zwrotów akcji we współczesnym kinie, gdyby ten Czeczeniec wepchnął w końcu nóż w plecy Viggowi :)

ocenił(a) film na 7
manuka

Rzeczywiście, zakończenie nie domknęło większości wątków, nawet nie zasugerowało nam jaka będzie kontynuacja historii.

ocenił(a) film na 9
manuka

Każdy ma swoje zdanie, ale ja nie wyobrażam sobie innego zakończenia. Dla mnie skończyło się tak jakby mogło być w rzeczywistości. Spodziewałam się happy endu jednak to, że go nie było podniosło jeszcze moją ocenę. Wyobrażam sobie, że Nikolai
nadal należał do mafii, jako prawa ręka bossa. Ale wciąż zatrzymując w sobie moralność i uczucia,których nigdy nie było mu dane dzielić z kobietą.

ocenił(a) film na 8
TrefnaPanna

Przeciez wlasnie okazalo sie, ze on byl w mafii dla jej rozpracowania, byl z FSB (dawnej KGB), a to, ze jest pokazane, ze siedzi na koncu filmu jak boss, bo bossa (ojca) juz nie ma, bo zostal posadzony za gwalt...
Czy ogladalismy ten sam film?

ocenił(a) film na 8
manuka

Zakończenie faktycznie trochę urwane. Każdy teraz może sobie wyobrażać co będzie dalej . Może właśnie twórcom o to chodziło. Mnie osobiście bardzo zaskoczyła postawa pani doktor. Sama na własną rękę próbóje odnaleźć rodzinę dziecka i nie boi się że może narobić sobie kłopotów. Postawa prawie bohaterska. Pcha się w paszczę smoka i naraża tym swoich bliskich. Cała rodzinka mogła skończyć w foliowych workach w Tamizie.

ocenił(a) film na 8
neron4

Tak, właśnie postać głównej bohaterki jest albo niedopracowana przez scenarzystów (i dlatego Watts wypada nieco mało wiarygodnie), albo też miała ona być z założenia "inteligentna inaczej". Gdyby nie to oraz parę drobiazgów, film byłby idealny.

ocenił(a) film na 7
manuka

Jak na Cronenberga film zaskakująco mainstreamowy, a końcówka faktycznie nieco spartolona, pewnie celem uzyskania w miarę szczęśliwego zakończenia. Np. Kirill udusiłby dziecko jeszcze w szpitalu, aby nie płacz z torby nie rozległ się np. w windzie przy innych ludziach. Taki małe (ale widoczne) naciągnięcie 'materii filmowej' ze strony całkiem dobrego scenarzysty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones